Oferta - Odwierty pionowe pod pompy ciepł‚a, studnie głę™binowe Szczecin
Przedsiębiorstwo Budowlane DOM Sp. z o.o.
ul. Fabryczna 2, 72-010 Police
GSM: 502 631 686
GSM: 508 281 278
Odwierty Pionowe Szczecin - Witamy!
Trasa dojazdu


Wyświetl większą mapę
Zapraszamy do naszej siedziby biura handlowego w Wołczkowie (10 km od Centrum Szczecina). Jesteśmy do Państwa dyspozycji.
Oferta

Odwierty pionowe wykonuje się na głębokość od 50 m do praktycznie 200m. Głębokość odwiertu nie ma Ĺźadnego znaczenia. WaĹźna jest tylko ilość metrów bieżących (mb) odwiertu zalecana do danej mocy pompy ciepła. JeĹźeli wymagane jest 100 mb, to nie ma róĹźnicy, czy będzie to 1 odwiert na głębokość 100m czy 2 odwierty na głębokość 50m. Warto zwrócić uwagę, Ĺźe w terenie nizin najkorzystniejsze są odwierty na głębokość 50-100 m, w górach zaleca się wykonanie głębszych odwiertów.

Producenci pomp ciepła dla kaĹźdej mocy pompy ciepła podają w dokumentacji technicznej minimalną ilość metrów bieżących (mb) odwiertu. Zawsze warto rozwaĹźyć zwiększenie ilości odwiertów o 10% do 30% w stosunku do podawanych wartości minimalnych wielkości kolektora pionowego. Podniesie to wydajność dolnego Ĺşródła, co wpływa na uzyskiwaną sprawność pompy ciepła i przekłada się na niĹźsze rachunki za ogrzewanie budynku i przygotowanie ciepłej wody w domu.

Dolne Ĺşródło najwygodniej jest wykonywać przed budową domu, tuĹź po wytyczeniu budynku na działce lub po wylaniu fundamentów. Oczywiście jeĹźeli dom stoi, to nie ma najmniejszego problemu z wykonaniem odwiertów. Zwykle lepiej jest wykonać odwierty przed wykonaniem elewacji budynku. Polecanym okresem na wykonanie odwiertów pod pompy jest czas z dodatnimi temperaturami powietrza. Zwykle odwierty wykonywane są od marca do listopada.

projekt i realizacja: Agencja Interaktywna Virtualweb